Rektörümüz Niğde TV’nin Konuğu Oldu

Rektörümüz Prof. Dr Adnan Görür, Niğde TV’de yayınlanan “Kerem İşkan’la Canlı” programına konuk koldu. Gündeme dair soruları cevaplayan Rektör Görür, Üniversiteye destek olma çağrısında bulunarak kamuoyuna 2 müjdeli haber verdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Niğde TV’de yayınlanan yapımcılığını ve sunuculuğunu Niğde TV Genel Müdürü Kerem İşkan’ın yaptığı “Kerem İşkan’la Canlı” programına konuk oldu. Saat 20.45’te Konak Restaurant’ta canlı olarak yayınlanan programda Rektör Görür, Kerem İşkan’ın gündeme dair sorularını cevapladı.

Programda 57. Alay Sancağı’nın Niğde Üniversitesi’ne getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Adnan Görür, “Bir yıl süre ile üniversitemizde muhafaza edilecek sancak, önce rektörlük binasında daha sonra da okullarda sergilenecek. Sancak vatandaşların ziyaretine de açık olacak” dedi.

Üniversitemizin gelişimi, bağıl değerlendirme sistemi ve açılması planlanan yeni fakülte, enstitü ve bölümler hakkında bilgi veren Rektör Görür, çok merak edilen tıp fakültesi açılması konusundaki son gelişmeleri de kamuoyuyla paylaştı. Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurumu’nun mutabakatı sonucu nüfusu 700 binin altında olan illere tıp fakültesinin açılmasının uygun görülmediğini anlatan Rektör Görür bu nedenle yapılan çalışmaların yarım kaldığını belirtti.

Programda üniversitemizin kısa sürede geldiği noktaya dikkat çeken Rektör Görür, desteğin şart olduğunu söyleyerek hayırseverleri üniversiteye destek olmaya çağırdı.

Programın sonunda Niğde kamuoyuna 2 müjdeli haber veren Rektör Görür, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile İletişim Fakültesi’nin kurulması yönünde Niğde Üniversitesi Senatosu olarak karar aldıklarını ve bu kararı YÖK’e gönderdiklerini söyledi. Süreç sonunda fakülte açılması konusunda olumlu karar çıkarsa fakülte sayısının 8’e yükseleceğini belirten Rektör Görür, Ziraat Fakültesi kurulması yönünde yürüttükleri çalışmaları da anlattı. Niğde Üniversitesi’nde kurulacak ziraat fakültesinin diğer ziraat fakültelerinden farklı olmasını amaçladıklarını belirten Rektör Görür fakültenin adının Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi olması yönünde karar aldıklarını belirtti. Rektör Görür, bu fakültenin Türkiye’de ilk olacağını ve mevcut ziraat fakültelerinden farklı bölümlere sahip olacağını dile getirdi.